Przewożenie płynów w samolocie – w bagażu podręcznym i rejestrowanym. Zasady i protipy
Przewożenie płynów w samolocie – co właściwie się do nich zalicza?
Płyny to nie tylko woda, sok i inne napoje, w tym alkoholowe. Do tej kategorii zalicza się także niektóre produkty spożywcze, takie jak różnego rodzaju kremy, jogurty czy galaretki. Należy o tym pamiętać, aby uniknąć niemiłych niespodzianek w czasie kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.
Za płyny w samolocie uznaje się również zdecydowaną większość kosmetyków. Poza różnego rodzaju żelami, szamponami i odżywkami do włosów będą to też:
- pasta do zębów,
- krem do twarzy,
- tusz do rzęs,
- aerozole,
- perfumy.
Wszystkie wymienione przedmioty muszą więc być zapakowane w odpowiedni sposób. Osoby, które stosują leki w płynie, mogą bez obaw wziąć je ze sobą w podróż, bez konieczności pakowania ich razem z wyżej wymienionymi przedmiotami. Są one zwolnione z ograniczeń objętościowych i ilościowych.
Płynem w samolocie jest także mleko czy inny pokarm dla niemowląt. To produkty specjalnego przeznaczenia, które mogą zostać zabrane na pokład. Nie obowiązują ich limity pojemnościowe. Należy jedynie pamiętać o tym, aby zgłosić je podczas kontroli bezpieczeństwa (czasami rodzic jest proszony o ich spróbowanie).
Jak przewozić płyny? Samolot – bagaż podręczny
Bagaż podręczny to ten, który można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Przewożenie w nim płynów jest dozwolone, ale ich pojemność łącznie nie może przekraczać 1 litra. Wszelkie nadwyżki trzeba będzie przepakować do bagażu rejestrowanego. W przypadku jego braku zostaną odebrane w czasie kontroli bezpieczeństwa.
Bardzo ważne jest też to, że pojemność każdego opakowania nie może przekraczać 100 ml. Kosmetyki czy inne płyny są dostępne w tak małych buteleczkach (to tzw. wersja podróżna), ale ich zakup nie jest konieczny. Można zamiast tego zaopatrzyć się w specjalne opakowania wielokrotnego użytku. Wystarczy przelać do nich płyny z większych butelek.
Pojemność to nie wszystko, czyli jak powinny być zapakowane płyny na pokładzie samolotu?
Umieszczone w bagażu podręcznym płyny muszą być zapakowane zgodnie z obowiązującymi zasadami. Wszystkie powinny znaleźć się w jednej przezroczystej torebce o pojemności do 1 l. Jej wymiary nie mogą przekraczać 20 cm x 20 cm. W dodatku musi być szczelnie zamknięta.
Na szczęście znalezienie takiej torebki to żaden problem. Polecamy woreczki strunowe z suwakiem z naszej oferty. Z nimi przewożenie płynów w samolocie jest zgodne z zasadami i w pełni komfortowe. Opakowania powstają z mocnej folii LDPE z atestem PZH. Skutecznie chronią nie tylko same kosmetyki czy inne płynne substancje, ale też pozostałe elementy bagażu. Nie ma ryzyka, że ubrania zabrudzą się, gdy buteleczki w trakcie lotu niespodziewanie się otworzą.
Woreczki strunowe Grala Pack są przystosowane do wielokrotnego użytku. Przydadzą się podczas każdej podróży – krótszej, jak i dłuższej. Warto pamiętać, aby raczej nie umieszczać spakowanych płynów na samym dnie bagażu podręcznego, gdyż trudno będzie je szybko wyjąć podczas kontroli.
Za sprawą woreczka strunowego zapakowanie płynów do samolotu zgodnie z obowiązującymi wymaganiami nie stanowi żadnego problemu. Jest transparentny i doskonale widać jego zawartość, poza tym można go szczelnie zamknąć.
Płyny w samolocie w bagażu rejestrowanym
Bagaż rejestrowany to ten, który jest przewożony w luku, a więc nie trafia na pokład samolotu. W jego przypadku zasady przewożenia przedmiotów są nieco inne, ale można w nim umieścić płyny. Co istotne, opakowania mogą być większe niż 100 ml, nie obowiązują też limity dotyczące ich liczby.
Tu szczególną uwagę trzeba zwrócić na sposób pakowania. O ile płyny na pokładzie samolotu nie muszą być bardzo starannie zabezpieczone, tak te przewożone w luku już tak. Wszystko z uwagi na panującą w nim niską temperaturę oraz zmiany ciśnienia.
Podczas pakowania bagażu rejestrowanego również warto sięgnąć po woreczki strunowe. Gdy opakowania się rozszczelnią, ich zawartość nie zabrudzi reszty przedmiotów.
Przewożenie płynów w samolocie – czego nie można ze sobą zabrać?
W bagażu podręcznym nie można przewieźć przede wszystkim płynów w opakowaniach ponad 100 ml. Wyjątkiem są te kupione w strefie bezcłowej, zapakowane do specjalnej torby (nie wliczają się one do limitu 1 l). Jeśli zdarzy się, że płynne substancje z bagażu podręcznego przekroczą 1 l, nadmiarowe trzeba wyrzucić lub przepakować do walizki nadawanej do luku.
Są pewne substancje, których w ogóle nie można zabrać do samolotu (niezależnie od rodzaju bagażu). To m.in. gaz pieprzowy, płynne baterie, termometr rtęciowy czy kartridż do drukarki. Mogą one stanowić zagrożenie zarówno dla dla zdrowia, jak i mienia pasażerów oraz załogi.
Wygodne i bezpieczne przewożenie płynów w samolocie – woreczki strunowe Grala Pack zawsze Ci w tym pomogą! Korzystaj z nich tak często, jak chcesz, nie martwiąc się o przykre niespodzianki w podróży.
Více než 1 000 produktů - fóliové obaly přímo od výrobce
Podívejte se na naši širokou nabídku fólií, které vyhovují různým potřebám a podmínkám použití. Naše výrobní možnosti jsou však mnohem širší. Neváhejte nás kontaktovat, pokud chcete zadat objednávku - včetně nestandardních.
Filmy
Plastové pytle a sáčky
Fólie
Jednorázové sáčky a tašky
EKO / BIO
Balení
Přečtěte si také
Jak mrozić mięso? Kluczowe zasady i bezpieczne metody
Grala Sklep 11/19/24Woreczki do zgrzewarki próżniowej – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Grala Sklep 11/19/24